Obrzędy sakramentów
KOMUNIA ŚWIĘTA I KULT TAJEMNICY EUCHARYSTYCZNEJ. OBRZĘDY Zobacz większe

KOMUNIA ŚWIĘTA I KULT TAJEMNICY EUCHARYSTYCZNEJ. OBRZĘDY

Ten produkt nie występuje już w magazynie

82,28 zł

Więcej informacji

KOMUNIA ŚWIĘTA I KULT TAJEMNICY EUCHARYSTYCZNEJ. OBRZĘDY

Komunia Święta i kult Tajemnicy Eucharystycznej. Obrzędy

Wydanie Katowice 2016 - Księgarnia Św. Jacka.

Komunia Święta i kult Tajemnicy Eucharystycznej poza Mszą świętą dostosowane do zwyczajów Diecezji Polskich.

Sprawowanie Eucharystii w ofierze Mszy Świętej jest źródłem i celem kultu, jaki się jej oddaje poza Mszą. Święte postacie przechowuje się przede wszystkim w tym celu, aby wierni, którzy nie mogą brać udziału we Mszy św., zwłaszcza chorzy i starsi, jednoczyli się przez Komunię sakramentalną z Chrystusem i Jego Ofiarą, którą składa się we Mszy Św.

Zwyczaj przechowywania świętych postaci, który wprowadzono dla umożliwienia przyjmowania Komunii św. poza Mszą św., dał początek adoracji tego Sakramentu i oddawania mu kultu uwielbienia należnego Bogu. Kult ten ma mocne i trwałe uzasadnienie, a nawet sam Kościół ustanowił niektóre powszechne i wspólnotowe jego formy.

Po odnowieniu obrzędów Mszy Św. i po ustaleniu przez Instrukcję Eucharisticum mysterium z dnia 25 maja 1967 r. zasad co do praktycznego uporządkowania kultu należnego temu Sakramentowi również poza Mszą św. i co do jego powiązania z należytym układem obrzędów ofiary Mszy Św. w myśl przepisów Soboru Watykańskiego II i innych dokumentów Stolicy Apostolskiej dotyczących tego przedmiotu" Święta Kongregacja Kultu Bożego rozpatrzyła obrzędy zebrane pod tytułem: "Komunia święta i kult Tajemnicy Eucharystycznej poza Mszą Świętą"

Format: 17 × 24 cm
Oprawa: twarda
Ilość stron: 78