Liturgia Godzin
LITURGIA GODZIN - TOM 3 Zobacz większe

LITURGIA GODZIN - TOM 3

159,43 zł

Więcej informacji

LITURGIA GODZIN - TOM 3

Wydawnictwo: Pallottinum
Data wydania: 1987
Format: 12,5 × 18 cm.
Liczba stron: 1732
Oprawa: twarda
Tom: 3

Liturgia Godzin jest codzienną modlitwą Ludu Bożego. Polecamy Państwu Brewiarz - księgę liturgiczną zawierającą teksty modlitw Godzin kanonicznych. Dzieli się na Jutrznię, Godzinę Czytań, Modlitwę w ciągu dnia, Nieszpory i Kompletę. Zgodnie z sugestiami odbiorców, brewiarz wydano na cieńszym papierze biblijnym, 34 gramowym.

Liturgia Godzin, będąca modlitwą publiczną i wspólną ludu Bożego, jest wyrazem nowego i wiecznego przymierza zawartego między Bogiem a człowiekiem w Jezusie Chrystusie. W niej realizuje się mistyczny dialog między Bogiem a człowiekiem, dialog, który jest źródłem Bożego zbawienia i łaski dla człowieka odkupionego w Chrystusie. Liturgia Godzin jest więc głęboko zakorzeniona w tajemnicy Boga, w odwiecznym planie zbawienia, zamierzonym przez Ojca, a zrealizowanym przez Jego Syna w Duchu Świętym. Z tego wynika, że jeśli chce się zrozumieć bogactwo teologiczne Liturgii Godzin, należy ukazać ją w świetle tajemnicy Boga.
 
Okres zwykły, tygodnie 1-17. Wydano na papierze 34 gramowym.
Tom III

Towar na zamówienie 7 dni.

Jednocześnie informujemy, iż termin może ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych. Każdorazowo data realizacji będzie podana po konsultacji z producentem